DTO ile Ekonomi:
banner175
Denizli, Almanya'dan mutlu ve umutlu dönüyor
Heimtextil 2019 Uluslararası Tekstil, Kumaş ve Ev Tekstili Fuarı için Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunan Denizli heyetinde yüzler gülüyor.
Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, Denizli Ticaret Odası Meclis Üyesi Yavuz Aki ile birlikte, fuarın ikinci gününde de Heimtextil’deki temaslarını sürdürdü. Stantlardaki yoğunluğu gören heyet, Denizlili ihracatçı firmaların sahiplerinin moralinin yüksek olduğunu gözlemledi.
 
MİLLETVEKİLİ TİN: “BÜYÜMEK İÇİN ÜRETİM, TEKNOLOJİK GELİŞİMİ SAĞLAMAK VE İHRACAT ŞART”
İçlerinden gelen biri olarak sanayicilerin her zaman yanında olduklarını söyleyen Denizli Milletvekili Şahin Tin, “İhracatımızı, inşallah bu sene de arttıracağız. Birlikte olup, ele ele vererek, Türkiye’ye daha çok döviz kazandıracağız. Birlikte olmak önemlidir; çünkü bu herkese güç verir. Bu arada, dünya ile rekabet edebilmek için yeni icat ve donanımlarımızı da ortaya koyacağız. Milli girişimlerle, teknolojik anlamda hızlı gelişimi sağlayıp, üretimimizi ve ihracatımızı arttırmalı ve daha da büyümeliyiz. Heimtextil Fuarı’nın iyi geçeceğini ve güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Şimdiden hayırlı olsun.” diye konuştu.
 
TİN, DTO BAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ
Fuardaki Denizlili firmaları ziyaretlerde kendisine eşlik etmeleri dolayısıyla Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’a teşekkür eden Milletvekili Tin, “Maşallah; Başkanımız Uğur Erdoğan, firmalarımızı hiç yalnız bırakmıyor. Bizleri de, vakit ayırıp sanayicilerimizle biraraya getirip birebir görüştürmesinden dolayı, teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum.” dedi.
 
ERDOĞAN: “FİRMALARIMIZ DA BİZ DE MUTLU VE UMUTLUYUZ”
Heimtextil’in bu yıl daha yoğun geçtiğini belirten Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ise, “Bugün çok mutluyum; keyifliyim. Çünkü, firmalarımızın sahipleriyle görüştüğümüzde, yoğun ziyaretçi olduğunu ve fuarın iyi geçtiğini ifade ettiler. Firmalarımıza olan büyük ilgi ile beklentilerimizi karşılayan iş görüşmeleri, 2019 yılıyla ilgili beklentilerimizin daha olumlu olmasını sağladı.” dedi.
 
DENİZLİ’DEKİ AR-GE VE MODA TASARIM MERKEZLERİ HEİMTEXTİL’E DAMGA VURDU
Denizli stantlarında görsellik ile ürün çeşitliği ve tasarım anlamında iyileşme olduğunu gözlemlediklerini söyleyen Başkan Erdoğan, “Heimtextil’de gördük ki, firmalarımız ürünlerini farklılaştırmış… Denizli’de üretilen ürünlerin, artık Avrupa standartlarının da üzerine çıktığını söyleyebiliriz. Şehrimizde iki üç yıl öncesine kadar bir tane bile Ar-ge ve Tasarım Merkezi yoktu. Son iki yılda Denizli'mizde üst üste açılan Ar-Ge ile Moda Tasarım merkezlerindeki genç beyinlerimiz, o gün bugündür sürekli fikir, desen ve model üretiyor. Yabancılar, Heimtextil 2019'da sergilenen yeni ürünlerimizi görünce şaşırdılar. Çünkü, hepsi birbirinden kaliteli ve güzel.
Türk Malı tekstil ürünleri, tüm dünyada aranan bir değer artık. Türkiye’miz, bu konuda dünyaya örnek olabilecek nitelikte. Denizli ekonomisine yön veren tekstil sektöründeki yatırımcılarımızın,
Almanya'nın Frankfurt şehrindeki Heimtextil Uluslararası Kumaş ve Ev Tekstili Fuarı'nda gösterdiği insan üstü çabası, mutlaka karşılığını bulacak, boşa çıkmayacaktır. Şehrimize kazanç olarak dönecektir.” dedi.
 
“FİRMALARIMIZI TEK TEK ZİYARET EDİP DİNLEDİK”
 
Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Sarıkaya ve DTO Meclis Üyesi Yavuz Aki ile birlikte, Heimtextil Fuarı'nda stant açan ihracatçıları yalnız bırakmayıp görüş, istek ve beklentilerini dinlediklerini de dile getiren Başkan Erdoğan, “Görüşmelerden edindiklerimizi, ilgili kurum ile yetkililere aktardık ve varsa bir talepleri ya da sıkıntıları sonuçlandırıp ortadan kaldırmaya çalıştık. Denizli'mizin duayen sanayicileri ile de zaman zaman bir aradaydık. Türkiye'de tekstil sektörüne yön veren ihracatçılarımızın durumuyla ilgili istişarede bulunduğumuz ve engin tecrübelerinden faydalandığımız sohbetlerinden büyük keyif duyduk.” diye konuştu.
 
  “ÜRÜN VE TASARIMLARIMLARDAKİ GELİŞME, FİRMALARIN GÖRSELLİĞİNE DE YANSIMIŞ”
Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli firmalarının stantları ile ürünlerinin büyük ilgi gördüğünü de vurguladı. Başkan Erdoğan, “Heimtextil Fuarı'yla
Almanya'dan Avrupa'ya açılan ihracatçılarımız da, biz de mutluyuz... Fuarda gördük ki, ürün ve tasarımlarımızdaki iyileşme, firmalarımızın görselliğine de yansımış. Denizli stantlarındaki görüşmelerin çokluğu, 2019'la ilgili olumlu beklentilerimizin daha da artmasını sağladı. İş dünyamızın temsilcilerinin yüzlerinin gülmesi, güzel bir yıl geçireceğimize dair ümitlerimizi artırdı. 2019’un iyi geçeceğini düşünüyoruz. Denizlili tekstilcilerimiz, ihracat menzilini her geçen gün daha da artırıyor. Denizli'mizin parlayan yıldızları ihracatçı tekstil firmaları, Heimtextil2019'un gözdesiydi. Yeni bir yılın başlangıcında, firmalarımıza ve yeni ürünlerine gösterilen ilgi, bizleri de sevindirdi. Avrupalı alıcıların bizi tercih etmesinin sebebi, yakınlığımız ve güvene dayalı ticaret yapmamız. Bu iki avantajı, hiçbir alıcı bırakmaz. Dolayısıyla Avrupalının alım gücü ne kadar artarsa bizim ihracatımız da o kadar artacaktır. Şimdiden bereketli bir yıl diliyorum.” dedi.
 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İş insanı Zorlu’dan öğrencilere altın...
Denizli Ticaret Odası (DTO)’nın Avrasya Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (AYSİAD) iş birliğiyle...

Haberi Oku