Gündem:
15 Temmuz mesajları

ESKİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI DENİZLİ MİLLETVEKİLİ DR. SEMA RAMAZANOĞLU

''15 Temmuz gecesi bir direniş ve diriliş gecesidir. Bir ve beraber olmanın en güçlü tezahürünü yaşadığımız 15 Temmuz gecesi,
Kurtuluş savaşı ruhunun ortaya çıktığı andır. Hain darbe girişimine karşı Milletimiz el ele beraberce ölümüne dimdik durmuştur.
Tanklara, tüfeklere karşılık bedenlerini ortaya koymuşlardır. Nasıl Çanakkale geçilmez demişse o gece de bu vatan bölünmez demiştir. 15 Temmuz Milletin iradesine vurulmak istenen pranganın adıdır. ''
 
'Başkomutanımızın çağrısıyla 7'den 70'e her kesimden insan Vatan müdafaası için sokaktaydı'
 
Dr. Ramazanoğlu mesajında ayrıca;
 
15 Temmuz gecesi genci, yaşlısı, köylüsü, şehirlisi toplumun her kesimi ayağa kalktı ve iradesini çiğnetmedi alçaklara.
 Böylesine bir destan Liderimiz Başkomutanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı duruşu ve Milletinin ona olan güveni ile yazılmıştır.
Bir kararlılık gecesidir 15 Temmuz; İstiklal ve istikbal aşığı yüreklerin hainler karşısında dimdik duruşudur.. Şehit kanlarıyla sulanan bu toprakların iman dolu göğüslere emanet olduğunun bir kez daha anlaşıldığı tarihtir 15 Temmuz.
 
Buradan bir kez daha tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum.
 

DENİZLİ VALİSİ HASAN KARAHAN
Binlerce yıldır yaşadığımız bu coğrafyada nice savaşlar, nice afetler, nice yıkımlar yaşadık. Her defasında vatanımıza sahip çıktık. Her anlamda gelişip büyüyerek 2023 hedeflerine kararlı adımlarla hızla koşan ülkemizin bu koşusu, 2016 yılının 15 Temmuz'unda Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimiyle engellenmek ve bin yıldır Aziz Şehitlerimizin kanlarıyla can bulan coğrafya parçalanmak istenmiştir.
Milli birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine yöneltilen hain kalkışma karşısında Aziz Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup meydanlara akmıştır. Kurtuluş Savaşı’nda Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü İmam’ı, İzmir’i işgal eden Yunanlılara ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsin’i çıkaran bu kahraman topraklar; 15 Temmuz gecesi de darbecilere karşı ilk kurşunu sıkan Ömer Halisdemir’i, henüz 15’ inde olan Halil İbrahim Yıldırım’ı, Engin Tilbaç’ı da bağrından çıkarmıştır. Büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek hain darbe girişimine karşı duran Aziz Milletimiz; canı pahasına ülkesine, devletine, demokrasisine, geleceğine ve egemenliğine sahip çıkmıştır.
Yunus Emre’den, Mevlana’dan, Hacı Bektaş-ı Veli'den, Hacı Bayram-ı Veli’den, Pir Sultan Abdal’dan beslenen bu toprağın evlatları darbe girişimine karşı istiklali ve istikbali için direndi. Günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak hain darbecilere geçit vermeyeceğini, Cumhuriyetimizin kazanımları olan demokrasi ve milli iradeden asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya gösterdi.
Türkiye’nin birlik, beraberlik ve bağımsızlığına yönelik 15 Temmuz darbe girişiminin ilk anlarından itibaren açık ve net bir şekilde milli iradeden ve demokrasiden yana tavır koyarak Kuva-yi Milliye ruhunu yeniden yaşatan Müftü Ahmet Hulusi Efendi'nin torunları Denizlili vatandaşlarımıza  bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.
Devletimizin ve Milletimizin birliğine, Ülkemizin bütünlüğüne ve kardeşliğimize kast eden saldırılara ve terör eylemlerine karşı, Aziz Milletimiz gereken cevabı vermiş ve vermeye de devam edecektir. Atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızı ve Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımızı korumanın yolu milletçe kenetlenmektir.
Milletimizin yazdığı 15 Temmuz Destanı Türkiye'nin yarınlarına bırakılmış en kutsal ve en anlamlı miraslarından olmuştur. Türk halkı çok daha güzel hedeflere el birliğiyle ulaşacaktır.  Terör saldırıları ülkemizin huzurunu, milletimizin birliğini ve barış içinde yaşamasını, kardeşlik hukukunu asla yok edemeyecektir. Türk halkı, ister FETÖ olsun ister bir başka terörist grup olsun, bunların topraklarımızda yeşermesine izin vermeyecektir. Allah 15 Temmuz’u bir daha bu millete yaşatmasın.
Milletimizin cesaretini, kahramanlığını, ülkesine, milletine ve demokrasisine bağlılığını gösterdiği ve tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün birinci yıldönümünde, başta alçak darbe girişimini engelleyen Kahraman Şehitlerimize   Allah’tan rahmet, Gazilerimize ise sağlık ve esenlikler dilerim.
 

BÜYÜKŞEHİR BELLEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma mesajı yayımlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kahraman Türk milletinin bir kez daha destanlar yazdığı karanlık gecede 249 şehit ve 2193 gazi verdiğini belirterek, “Rabbim bizlere de inşallah aynı yolda şahadeti nasip etsin” dedi. Başkan Zolan, “Ülkemizdeki hür demokrasi düzenine, temel hak ve hürriyetlere yönelik 15 Temmuz 2016 Silahlı Darbe Teşebbüsü, Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, Hükümetimizin kararlı tutumu ve aziz milletimizin devletine sahip çıkmasıyla bertaraf edildi. Denizlililer olarak, 15 Temmuz gecesi bizler de vatan haini FETÖ’ye karşı tek ses tek yürek olup, şer odaklarına karşı dimdik durduk. Yüreğimizdeki vatan aşkı ile darbenin ilk dakikalarında sokaklara çıkıp, cadde ve meydanları hainlere teslim etmedik. 97 yıl sonra Denizli Sancağı yine bağımsızlık mücadelemizin simgesi olurken; çocuğundan yaşlısına yüz binlerce kahraman Denizlili, milli iradeye, milletin adamlarına ve vatanına sahip çıktı” dedi.
 
Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi Denizli’mizde de vatanın ve bayrağın bağımsızlığını koruma adına tarihi destanlar yazıldı. Vatansever kardeşlerimizle birlikte 550 darbeci komandonun Çardak Havalimanı’ndan Ankara’ya ulaşmasına izin vermeyerek cuntacıların darbe planlarını alt üst ettik. Sizlerin izinde ‘Hakimiyet Milletindir’ diyerek milli iradeye sahip çıktık. Elimizde bayrağımız, dilimizde duamız, yüreğimizde vatan sevgimiz ile bir olduk, iri olduk, diri olduk, birlikte Türkiye olduk. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, 15 Temmuz’da bu kutsal vatan için kanını döken aziz şehitlerimizi ve ülkemizin bekası için kanını döken tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”
 

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. HÜSEYİN BAĞ

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Münasebeti ile ‘15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma’ mesajı yayımladı.
 
Türklerin uygarlık tarihi boyunca yönetim ve siyasal sisteminde ordunun özel bir yeri olmuştur. Askerlik millî bir becerimizdir. Coğrafyamız kuvvetli bir orduyu bizim için gerekli kılmaktadır. Bununla birlikte Osmanlı modernleşme döneminden itibaren askeri darbe ve girişimler siyasi sistemimizde değişikliklere sebep olmuştur. Cumhuriyetin ilanından sonra da benzer durumlar tarihimizde yaşanmıştır. Türk siyasi tarihinde darbeler ve darbe girişimleri, sadece milletin temsilcilerine, tercihlerine değil milletin kendisine yapılmış, bireyler üzerinde ve kamu vicdanında tarifi imkânsız yaralara yol açmıştır.
 
Darbeler ve darbe girişimleri Türk toplumunun ayrışmasına zemin hazırlamıştır. Sadece siyasi olarak değil, sosyal, ekonomik hatta bilimsel girişmelerin önü kesilmiştir. Bu tarz demokrasi karşıtı girişimler ve müdahaleler; milli iradenin üstünde bir güç tanımadığını her fırsatta ifade eden,  çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmanın en önemli unsurlarından birinin güçlü bir meclis ile sağlanacağını dile getiren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e ve Türk halkına emanet ettiği vatanımıza yapılan en büyük ihanetlerden biridir.
 
15 Temmuz 2016 gecesi de aziz milletimiz bu ihanetlerden birini yaşanmıştır. Kurulduğu günden bu yana milletin ve devletin varlığını tehdit eden çeşitli terör örgütleri ile mücadele eden Türkiye Cumhuriyeti, devletin her kurumuna sızmış FETÖ terör örgütünün asker kılığına bürünmüş terörist üyeleri, milli iradeyi yok sayarak bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Ancak, tarihimizde başta Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşı olmak üzere kazanılmış nice zaferlerde olduğu gibi yaşanılan her türlü zorlukta birlik olmayı başarabilen aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inmiş, eli kanlı terör örgütüne karşı, vatanın birliğini ve demokrasisini korumak için bedenini siper etmiştir.
 
Bizler Pamukkale Üniversitesi ailesi olarak, 15 Temmuz 2016 gecesi yaşadığımız bu alçakça eylemleri nefretle kınarken, Cenab-ı Allah’tan bir daha buna benzer terör olaylarını milletimize göstermemesini diliyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana vatanını korumak ve demokrasiye sahip çıkmak adına canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize şifalar diliyoruz.
 

ÇİVRİL BELEDİYE BAŞKANI GÜRCAN GÜVEN

Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Türkiye’ye ve millî iradeye yapılan bir suikast olan 15 Temmuz ihanet girişimine karşı milletin ortaya koyduğu direnişin tarihte eşi benzeri olmadığını kaydeden Başkan Güven, o gece bütün dünyanın milletimizin asla diz çökmeyeceğini ve boyun eğmeyeceğini bir kez daha anladığını dile getirdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; Başbakan Binali Yıldırım, hükümet, Meclis ve milletin bütünleşerek büyük bir kahramanlık gösterdiğini kaydeden Başkan Güven, “15 Temmuz’da, milletin birliğini, insanlığın faydasını düşünmeyen, millet ve ümmet bilincinde olmayan oluşumların farklı güçler tarafından kullanılabileceği görüldü. O gece ve sonrasındaki gün ve gecelerde tuttuğumuz nöbetlerimizde halkımız da bizlerle tek yürek olmuştur. Ülkemiz, iç savaşa ve dış güçlerin müdahalesine yol açacak bir hareketle karşı karşıya kaldı. Ama Cumhurbaşkanımızın duruşu ve milletimizin iradesiyle, çok kanlı bir darbe engellendi, suikast boşa çıkarıldı” dedi.
İhanet girişiminin ardından Cumhurbaşkanımızın seslenişi ile 81 ilde genç, yaşlı, kadın, erkek demeden milletin ayağa kalktığını, meydanlardan ses verdiğini vurgulayan Başkan Güven, milleti kolay lokma zannedenlerin yanıldığını, heveslerinin kursaklarında kaldığını söyledi.
15 TEMMUZ’DA CUMHURİYET MEYDANI’NDA BULUŞALIM :  Milletimizin bugüne kadar diz çökmediğini, bundan sonra da asla diz çökmeyeceğini kaydeden Başkan Güven, şunları belirtti: “Vatanımızı işgal etmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Bu coğrafya ecdadımızın, şehitlerimizin kanıyla sulanarak bize emanet edildi. Bizler de bugünün insanları olarak ecdadımızdan aldığımız bu kutsal mirası, bu mukaddes toprakları inşallah bizden sonraki nesillere daha güçlü bir şekilde teslim etmeye kararlıyız. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. Bundan sonra da bu tip antidemokratik girişimlerin; sivil iradeye, milli iradeye karşı kalkışmaların olmaması için millet olarak teyakkuzda olacağız. 15 Temmuz kahramanlık destanının birinci yılında Cumartesi akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda buluşarak sabaha kadar demokrasi nöbetinde olacağız. Bütün hemşerilerimi 15 Temmuz Cumartesi saat 21:00’da Cumhuriyet Meydanı’na davet ediyorum. Bu vesileyle 15 Temmuz şehitlerimize ve vatan için canını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyorum.”


AK PARTİ İL BAŞKANI NECİP FİLİZ
AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe girişiminin milletçe bastırılmasının 1. Yıldönümünde bir mesaj yayımladı.
 
Darbe girişimine karşı ilk andan itibaren karşı çıkarak meydanları dolduran Denizli halkının demokrasi destanı yazdığını vurgulayan Başkan Filiz; “15 Temmuz’da Ankara’ya ulaşacak yüzlerce komandonun gidişini engelleyen Denizli, bu uğurda verdiği mücadele ile vatan hainlerinin gerçekleştirmeyi planladığı kalkışmanın da kaderini değiştirdi.  Denizlililer darbe kalkışmasına karşı evlerine kapanmayarak yollara düştü ve 550 komandoyu Ankara’ya götürecek kargo uçağının havaalanına inişini de engelledi. Komandoların Ankara’ya gidişini durdurarak darbenin çok daha kanlı olmasının önüne geçen Denizlililer adeta demokrasi destanı yazdı” dedi.
 
 Mesajında “ Tarih tekerrürden ibarettir derler; değildir! Tarihi iyi ve doğru bilecek olursak tarih tekerrür etmez diyen başkan Filiz;  Bu sefer milletimizin iradesi vesayeti yendi. İlahi kudretin yardımıyla, fani hiçbir güç karşısında eğilmedi, şer odaklarına, teröre, terör işbirlikçilerine, hain FETÖ’ye karşı aziz milletimiz yüreğindeki iman ve vatan sevgisiyle destan yazdı” dedi.
 
O gecenin her anı vatan aşkı, milli irade bilinci ve kahramanlıklarla dolu olduğunun altını çizen Başkan Filiz; “Bundan tam bir yıl önce yaşanan ve toplumsal hafızamızda karanlık bir yer edinen 15 Temmuz darbe girişimi, milletimizin kararlılığı ve birlikteliğiyle engellenmiştir. O gece milletimiz, tüm fertleriyle, farklılıklarını, siyasi görüşlerini geride bırakarak, tek millet, tek vatan, tek bayrak ve tek devlet parolasıyla birleşmiş, tek yürek halinde hareket etmiş ve darbe girişimini def etmiştir. Halkımız demokrasiye sahip çıkmıştır ” dedi.
 
İnanıyorum ki, milletimizin sergilediği bu ruh ve şuur beraberliği, bundan sonra darbelere ve milleti hiçe sayarak milletin arkasından vesayet güçleriyle iş tutma devrine son vermiştir diyen başkan Filiz; “ Millet iradesine vurulmak istenen kelepçeye artık müsamaha gösterilmeyecektir ve bu ülkede seçimle iş başına gelenler, ancak seçimle kalacak veya seçimle gidecektir” şeklinde konuştu.
 
Ülke olarak büyük bir badire atlatıldığını ifade eden Filiz, devamla şunları söyledi:
 
“ Mesele İstiklal ve İstikbalimiz. Hain darbecilerin bu kalkışması neticesinde büyük bir badire atlattık. Milletçe tek vücut olup püskürttüğümüz demokrasiye yönelik bu saldırının ardından başlayan, devlete nüfuz etmiş örgüt unsurlarını kararlılıkla temizleme süreci ise hala devam ediyor. O süreçte, vatanına, iradesine, hükumetine ve Başkomutanına sahip çıkan ve sokaklara, meydanlara çıkan Aziz Milletimize minnettarız. 15 Temmuz Demokrasi zaferi, dini, dili, ırkı, ideolojisi ne olursa olsun bütün bir Türkiye’nin mücadelesi ve mazlum milletlerin zaferidir. O gece tarihimizde ilk defa siyasi partileriyle, medyasıyla, kurumlarıyla ve bu ülkenin gerçek sahipleri 7’den, 70’e bütün halkıyla, milletimiz bir birlik havası oluşturmuştur.
 
Ülkemiz üzerinde hesapları olanlar bilmelidir ki, hiçbir hain çete ve oluşum bizi kutlu yolumuzdan, bu aziz millete hizmet etmekten alıkoyamayacaktır. Kahramanlık ve demokrasi destanı yazan, tankların karşısında diz çökmeyen bu aziz milletin fertleri olmaktan dolayı büyük bir şeref duyuyoruz. Rabbim sonsuza kadar bu vatanı ve milleti payidar eylesin. Böyle hainlere bir daha fırsat vermesin İnşallah.
 
Vatanına, bayrağına, demokrasisine sahip çıkan, hainleri geri püskürten gazilerimize ve kahraman milletimize minnet ve şükranlarımızı sunuyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.
 
Bu vesile ile 15 Temmuz’da tüm Denizlili hemşerilerimizi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılacak Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarına davet ediyorum.
 
O karanlık geceyi ve o gün bu ülke için şehit ve gazi olan kahramanları ‘Unutmayacağız, unutturmayacağız’ O karanlık gecenin yıldönümünde bir kez daha bir araya geleceğiz, vatan hainlerine bir kez daha ‘Biz her zaman burada olacağız, bu kutsal ülkeyi asla hainlere teslim etmeyeceğiz’ diyeceğiz.”
 

 
 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner91
banner90

Otoyol ihalesi dördüncü kez ertelendi
Aydın-Denizli otoyolu yapımı için açılan ihale dördüncü kez ertelendi. Yeni tarih 18 Eylül 2018...

Haberi Oku