Gündem:
Atamızı anıyoruz
Ulu önder için sabah saat 08.55’te çelenk töreni yapılacak, ardından atamızın hakka yürüdüğü saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşu yapılacak, ardından da İstiklal Marşı okunacak.
 
Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi’nin hazırladığı Anma Programı saat 10.00’da Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek.
 
Saat 18.00’te Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesince hazırlanan “Ata’mızı Anıyoruz”  Resim sergisi Teras Park AVM’de düzenlenecek.
 
Akşam saat 20.30’da da  Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı tarafından düzenlenen “Atatürk’ü Anma”  Konseri Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde olacak.
 
Şu ana kadar elimize ulaşan anma mesajları ise şöyle:
 
 
VALİ HASAN KARAHAN
Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve müstesna devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde minnet ve şükranla yad ediyoruz.
Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı ile yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmış, bağımsızlığını ilelebet yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.
Türk milletine, hak ettiği onuru geri almasında yol gösteren, fikir ve eserleriyle yaşadığı dönemin ötesinde yaşadığı yüzyıla damgasını vuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugün de ileri görüşlülüğü ve söylevleriyle Türk Milletinin yolunu aydınlatmaya devam etmektedir.
10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. Kısa bir süre önce 94. yıldönümünü kutladığımız ve Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz, bugün kuruluş idealine uygun olarak dünyanın en güçlü devletleri arasına girme yolunda hızla ilerlemektedir.
Tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında birlik olmayı başarmış bir milletin mensupları olduğumuz ve bugün de hiçbir güce boyun eğmeyeceğimiz çok iyi bilinmelidir. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla bayrağı bizden devralacaklarına, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, İstiklal Mücadelemizin tüm Kahramanlarını, vatanın birliği ve bütünlüğü için canlarını feda eden tüm Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.
 
 
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DR. SEMA RAMAZANOĞLU
Gazi Mustafa Kemal, gücünü milletten alarak başlattığı istiklal mücadelemizi, silah arkadaşları ile birlikte elde ettikleri muhteşem zaferler ve milletimizi ortak bir idealde birleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz ile taçlandırmıştır.
 
Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde 1919’da başlattığı bu çetin mücadeleyi Cumhuriyetin ilanıyla neticelendirmiş ve her dönemde olduğu gibi üstün fedakârlıklarıyla kendi kaderini başkalarına asla bırakmamış, yine kendisi tayin etmiştir. Özgürlük ateşini yakan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, yalnızca bu toprakların değil, bu kadim medeniyet coğrafyasının da kaderine milletimizle birlikte yön vermiştir.
 
Gazi Mustafa Kemal’in hedef olarak gösterdiği “muasır medeniyetler seviyesine” ulaşmak için hükümetimiz, her alanda yaptığı çalışmaları ve gerçekleştirdiği devrimleri sürdürmektedir. Cumhuriyetimizin 100. Yılında da bu hedeflere ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız. Biliyoruz ki, inanç ve kararlılık bizim 2023 hedeflerine ulaşma noktasında en büyük rehberimizdir.
 
Bizlere miras olarak bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’ni en iyi şekilde geleceğe taşıyabilmenin mücadelesini vermeye, demokrasimizin standartlarını her geçen gün yükseltmeye ve Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumaya devam edeceğiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 79. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal'i, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyorum.
 
AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 79. sene-i devriyesi vesilesiyle yazılı mesaj yayımladı. Milletvekili Şahin Tin; “İstiklal Savaşını zafere ulaştıran eşsiz komutan, dahi bir devlet adamı ve hayatını ülkesine adamış cesur bir eylem adamı olan Gazi Mustafa Kemal’i vefatının 79. sene-i devriyesinde rahmetle anıyorum. Gazi Mustafa Kemal,  saygın bir lider ve eşsiz bir komutan olarak insanlık tarihine damga vuran istisna şahsiyetlerden birisidir. Ecdat yadigârı vatan topraklarımızın savunulmasında verdiği mücadeleyi tarif etmeye kelimeler kifayetsiz kalır. Atatürk, milletimizin istiklale kavuşma hayaline ve mücadelesine önderlik ederek zafere taşımıştır. Türkiye’nin bağımsızlık meşalesini yakan Gazi Atatürk aziz milletimizi müşterek idealler etrafında bir araya getirmeyi başarmış ve Türkiye Cumhuriyetini sağlam temeller üzerine inşa etmiştir” dedi.
 
Atatürk’ün millet egemenliğinin her ne şartlar altında olursa olsun korunması ve savunulması gerektiğinin altını çizdiğine işaret eden Milletvekili Şahin Tin, “Atatürk’ün benim en büyük idealim dediği, Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarma hayalini bugün demokratik hedefler ışığında AK Parti iktidarı olarak bir bir hayata geçiriyoruz. Özellikle son dönemde istikrarlı bir büyüme gösteren ülkemiz, hemen her alanda gücüne güç katarak Dünya’da adından söz ettirir ve parmakla gösterilir hale gelmiştir. Ülkemizin geleceğine dair koyduğumuz tüm hedefleri yakalamak için var gücümüzle çalışmak ve mücadele etmek Atatürk’ün mirasına sahip çıkmak ve onun izinden ayrılmamak anlamına gelir. Bugün ülkemizde tesis edilen milletimizin oluşturduğu gücün korunması, birlik, beraberlik ve kardeşliğin daha kuvvetli olarak yaşatılmasıyla mümkün olacaktır. Bu vesileyle ebediyete irtihalinin 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle yad ediyorum” dedi.
 
 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kurtuluş mücadelesinin meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla andıklarını belirten Başkan Osman Zolan, “Kurtuluş mücadelesinin ardından çok zor şartlar altında Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ektiği tohumlar filizlendi, büyüdü ve gelişti. Türkiye Cumhuriyeti, onun gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine koşar adım ilerlemeye devam ediyor. Bizler de O'nun gösterdiği yolda, ülkemizi en çağdaş seviyeye getirecek ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de gelecek nesillere en iyi şekilde aktaracağız” dedi
 
 
Varoluş mücadelesiyle dünyada bir çok ülkeye ilham kaynağı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürümeye devam edeceklerini belirten Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: “Aziz Türk milleti geçmişte olduğu gibi birliğimizi ve kardeşliğimizi hedef almaya çalışanlar karşısında Atatürk'ün emaneti olan cumhuriyete ve milli iradeye sahip çıkmaya devam ediyor. Bizler de bu kutsal vatanı korumak, gelecek nesillere güçlü, müreffeh ve dünyada söz sahibi bir Türkiye bırakmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Bu duygularla bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi yad ediyor, bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz."
 
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. HÜSEYİN BAĞ
Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece ulu bir önder olarak anmak değil önemli olan O’nun vatanperverliği ile ilme, bilime, eğitime, sanata, spora bakışını kısacası her yönüyle O’nu anlamak ve gelecek nesillere de O’nu doğru anlatabilmektir.
Dört bir yandan düşman işgaline uğramış Aziz Milletimiz, bağımsızlığını ve vatanını düşmana teslim etmemek, tek karış toprağını düşmana kaptırmamak adına yedisinden yetmişine giriştiği kurtuluş mücadelesinde, kendisine yol gösterici olan bir dahi yetiştirmiş olmanın da gururunu yaşamıştır. Ülkemizin bilimde, sanatta ve diğer alanlarda Dünya’nın ileri gelen ülkelerinden biri olmasını hedefleyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk yıllarından itibaren bilim, sanayi, sanat ve kültür alanlarında çalışmalarına vakit kaybetmeden başlamıştır. Aziz Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal’in ileri görüşlü kişiliği ve yaptığı atılımlarla açtığı muhasır medeniyetler seviyesine giden açtığı bu yolda gösterdiği hedefe hiç durmadan yürümeye devam etmektedir.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez’ sözü ile bu vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını ilelebet yaşatacak olan bizlere milletçe tek yumruk olabilmenin, birlik ve dirlik içinde yaşamanın önemini hatırlatmaktadır. Geçmişte milletimizin birliğini ve beraberliğini bozmaya kast eden iç ve dış düşmanlarla karşı yılmadan türlü mücadeleler eden aziz milletimiz, bundan sonra da vatanımız ve milletimizin birliğini ve dirliğini bozmaya yönelik düşmanlar karşısında tek vücut olarak, bu güçle Dünya’nın önde gelen ülkelerden biri olma hedefinden asla sapmayacaktır.
Pamukkale Üniversitesi olarak bizler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder’ sözünden hareketle Pamukkale Üniversitesi çatısı altında aklın ve bilimin ışığında, vatanı ve millete faydalı saygın bireyler ve şanlı yeni nesiller yetiştireceğimizi bu önemli günde hatırlatmak isterim. Cumhuriyetimizin 100. yılında, 2023 hedeflerine ülkemizin ulaşması için dün olduğu gibi bugün de yılmadan çalışmaya devam edeceğimizi ve Türk bilimini ileri taşıyacak bilim insanları yetiştirme gayretinde olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha belirtmek isterim.
Aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle yâd ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte, merhum tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şahsım ve tüm Pamukkale Üniversitesi Ailesi adına rahmetle anıyor, sonsuz minnettarlığımı sunuyorum.
 
DENİZLİ BARO BAŞKANI MÜJDAT İLHAN
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 79'ncu yıl dönümünde minnetle ve şükranla anıyoruz.
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, başarılı bir asker, ileri görüşlü bir devlet ve siyaset adamı olarak koşulları analiz yeteneği, çözüm üretmedeki muktedirliği, cesareti ve tartışılmaz liderliği ile aydınlık Türkiye'mizin sembolüdür.
 
Milletçe büyük şükran borçlu olduğumuz büyük önderin "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" sözüyle vurguladığı gibi; kurduğu Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatacak, bıraktığı emanete sahip çıkmaya devam edeceğiz.
 
Ulusumuzun ışık kaynağı Atamızı gururla, şükranla, saygıyla ve sevgiyle anarken; ilke ve devrimleriyle fikirlerini yaşatacağımıza, ışığıyla yürüyeceğimize söz veriyoruz.
 
DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN
Atamızın ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde O’nu sevgi ve saygı içerisinde anıyoruz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk yaşamı boyunca, vatanı ve milleti için zor şartlarda mücadele etmiştir. Bizler de Ulu Önderimizin izinden giderek Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, birlik ve beraberliği, milletimizin bütünlüğünü hiçbir zaman hiçbir kuvvete böldürmeyeceğiz.
Denizli Ticaret Odası olarak bu uğurda, üzerimize düşen görevi yerine getirerek, her zamankinden daha çok çalışıp vatanımız ve milletimiz için büyük işler yapmanın gayreti içinde olacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.
 
SARAYKÖY BELEDİYE BAŞKANI AHMET NECATİ ÖZBAŞ
Geleceğe ışık tutan fikirlerin, çağdaşlığın ve ölümsüz eserlerin sahibi; sadece ülkemizi değil bütün dünyayı derinden etkileyen ve tarihe yön veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümü. Demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin mimarı olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ülkemizi hep birlikte kardeşlikle, sevgi ve saygıyla kenetlenen güvenli ellerle çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracağız.
 
Başkan Özbaş, “Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye, güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır. Dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer alan Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde şükranla anıyor, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum.
 
AK PARTİ İL BAŞKANI NECİP FİLİZ
“Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK'ü; sonsuzluğa uğurladığımız günün yıl dönümünde; saygı, rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal;  Türk milletinin kudret ve haşmetinden aldığı güçle, emperyalist mihraklara karşı verilen istiklal mücadelesinin hazırlayıcısı ve uygulayıcısı olarak, Türk tarihinin şahit olduğu en mümtaz kişilerden birisidir. En güç koşullar altında bile insanımıza güvenilmesi, umudun hiçbir zaman yitirilmemesi gerektiğini bizlere öğretmiş ve milletimizin neleri başarabileceğini herkese göstermiştir.
Yalnızca Türkiye’nin kaderini tayin etmekle iktifa etmemiş, mazlum milletlere ve emperyalizme karşı direnen toplumlara da heyecan ve ilham kaynağı haline gelmiştir.
O’nun aziz hatırasının ortak hislerle yad edildiği bugün; herkese düşen en büyük görev; ''O’nun ideallerini, en ileri bir demokrasi bilinciyle hayata geçirmek ve böylece ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır.
10 Kasımlar, O'nun bize bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesine ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile olmaktadır. 10 Kasımların Atatürk'ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür.
Atatürk, yeteneklerini ve dehâsını milleti için kullanmış, komutan, inkılâpçı, lider ve devlet adamı olarak kendisini büyük Türk milletinin bekasına adamış; askerî ve siyasî hamleleri ile Türkiye Cumhuriyeti'ne şekil veren temel düşünce ve görüşlerin mimarı olmuştur.
Ezelden ebede yaşayacak olan büyük Türk milletini, bir milli doğruluş ve milli duruş etrafında birleştirerek, Cumhuriyetimizin 100.yıldönümünü kutlayacağımız 2023 yılında “lider ülke Türkiye” vizyonu etrafında yola çıkmak, başarı için yegâne seçeneğimizdir. Ancak böylesi bir yüksek hedef, Atatürk’ün emanetinin ve mirasının layıkıyla taşındığını işaret edebilir.
Ülkemiz Gazi'nin gösterdiği hedef doğrultusunda, muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiştir. Gazi’nin en büyük ideali, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olduğu kadar milli iradenin, millet egemenliğinin her şart altında korunması ve savunulması olmuştur. ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen
Atatürk'ün mirasına ; ‘Bağımsız Türkiye’ idealiyle, ülkemizi ‘Muasır medeniyetler seviyesi’ne çıkarma hedefiyle ‘Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız. Bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız’ diyen Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partimiz’in  icraatlarıyla; Gazi Mustafa Kemal’in aramızdan ayrılışının seneyi devriyesinde, O’nun ideal ve arzuları doğrultusunda; muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmış bir Türkiye'ye doğru emin adımlarla ilerlemekteyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyorum.''
 
AK PARTİ MERKEZEFENDİ İLÇE BAŞKANI YÜCEL GÜNGÖR
Gazi Mustafa Kemal'i ölümünün 79'ncu yıldönümünde saygıyla andığını ifade eden Ak Parti Merkezefendi ilçe Başkanı Yücel Güngör, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu hedeflere ulaşmak için onun ‘Bir şeye ihtiyacımız var. Çok çalışmak’ deyimiyle, bugünlerde kahramanlıkları içinde barındırmış, şerefli ve onurlu bir millet olan Türk Milleti bin yıldan bu yana bütün etnik unsurlarıyla beraber yaşamış ve bundan sonra da yaşayacaktır.” dedi.
Yücel Güngör, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet dilerken, Türk milletinin de Kurtuluş Savaşı'nın verildiği o zor günleri unutmamasını ve gelecek nesillere iyi anlatılmasını istedi.
Güngör, Atatürk’ün söylediği, “Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözlerini de konuşmasına ekleyerek, “Gençler olarak; bizlere düşen, ülkemizi Atatürk’ün hedef gösterdiği gelişmiş medeniyetler seviyesinden daha yukarılara çıkarma hedefimize ulaşmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.”” diye sözlerini tamamladı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner91

Meyve suyu atıkları Menderes’te yine balıkları...
Afyon’dan, denize döküldüğü Aydın’a kadar geçtiği her yerde zehirlenen Menderes Nehri’nin özellikle...

Haberi Oku