Gündem:
Zafer Bayramı kutlu olsun
DENİZLİ VALİSİ HASAN KARAHAN
 
Şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olan, milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu ve kahramanca mücadelenin sonucunda kazanılmış 30 Ağustos Zaferi’nin 95’inci yıldönümünü Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz.
 
Düşmanlar tarafından toprakları işgal edilmiş, ordularının silahları elinden alınmış askerleri terhis edilmiş, yıllarca devam eden savaşlar sonunda bütün kaynakları tükenmiş bir imparatorluğun yıkıntılarından kahraman bir ordu çıkarmayı başaran Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, Anadolu'daki yüzlerce yıllık Türk varlığına kastedenleri 30 Ağustos 1922'de bozguna uğratmıştır. Bu taarruz Anadolu'nun bağımsızlık ve özgürlüğünden hiçbir zaman taviz vermeyeceğinin de somut bir göstergesidir.
 
Anadolu insanının kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu bir mücadelenin eseri olan bu büyük zafer, Türk ulusunun kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış, birlik ve beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koymuştur.
 
Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti de Milletimizin birlik ve beraberliğinin en anlamlı mesajını veren, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgesinin ve dünyanın ışık saçan ülkelerinden biri haline gelmiştir.
 
Bilindiği üzere Türk Milleti, tarih sahnesine çıktığı günden itibaren gerek yaşayış tarzı, gerek haksızlıklar karşısında gösterdiği tutum gerekse sergilediği kahramanlıklar ve kazandığı zaferlerle daima tarihin altın sayfalarında yer almıştır. Milli ve manevi değerlerinden asla taviz vermeyen milletimizi bu derece güçlü, sarsılmaz ve hür kılan ise vatanına ve bayrağına olan derin sevgisi ve bağlılığı olmuştur.
 
Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu cennet vatanımız üzerinde geçmişte oynanan kirli oyunların bugünlerde de devam ettiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Milli birlik ve beraberliğimizi bozarak ülkemizde kaos ortamı yaratmaya ve nihayetinde de ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçler iyi bilmelidir ki, devletimiz üzerinde oynanan kirli oyunlara asla prim vermeyecektir. Dünya durdukça bu millet var olacak, varlığından, milli ve manevi değerlerinden, insanlığa ve barışa hizmetten asla taviz vermeyecektir.
 
Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız sorumluluk ağır ancak, bir o kadar da gurur verici. Bu bilinçle her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabını yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün Kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
 
Kurtuluş Destanının zaferle taçlandırıldığı 30 Ağustos Zaferi’nin 95. yılı vesilesiyle Denizli Halkı’nın ve Şanlı Ordumuzun tüm mensuplarının Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.
 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN
30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bundan 95 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığındaki Türk ordusunun 30 Ağustos zaferiyle bu milletin esareti asla kabul etmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğini kaydetti. Esaret altında kalmaktansa "Ya İstiklal Ya İzmihlal" diyerek bağımsızlığı için canını veren ve asla geri adım atmayan bir milletin ferdi olmaktan duyduğu onur ve gururu vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Türk milleti 95 yıl önce Dumlupınar'da yazdığı destansı mücadele ve bağımsızlık ruhuna bugün de sahiptir. 15 Temmuz'da tanklara, uçaklara göğsünü siper eden aziz vatandaşlarımız, bu millete silah sıkanlara karşı duruşunu bir kez daha göstermiştir" dedi.
 
 
Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ülkemizi bölüp parçalamak isteyenler dün olduğu gibi bugün de var, yarın da olacaklar. Ancak bizler de 95 yıl önce olduğu gibi istiklalimizi, hürriyetimizi ve bağımsızlığımızı tehdit eden bütün şer odaklarına karşı burada olup vatanımızın her bir karış toprağı için kararlılıkla mücadele edeceğiz."
 
 
Malazgirt Meydan Muharebesi, Büyük Taarruz ve Estergon Kalesi zaferlerinin Ağustos ayında kazanıldığına dikkati çeken Başkan Osman Zolan, Ağustos'un Türk milletinin zafer ayı olduğuna dikkati çekerek, "Bu duygu ve düşüncelerle kadim milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna canını veren tüm şehitlerimize Allah' tan rahmet gazilerimize sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum" dedi.
 
AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Milletvekili Şahin Tin, 30 Ağustos Zaferinin tıpkı Malazgirt Zaferi gibi, İstanbul’un Fethi gibi şanlı tarihin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi. Milletvekili Şahin Tin; “30 Ağustos zaferi, bütün imkânsızlıklara rağmen, milletimizin bayrak ve vatan sevgisi, askerimizin kahramanlığı ve cesareti ile tarihimizin büyük destanlarından biri olmuştur. Milletimiz en zor şartlarda bile birlik ve beraberlik içinde, tek yürek olarak, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla, vatanı için hürriyeti için mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.
 
Milletimiz geçmişte yaşadığı gibi aynı kararlılığı 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında da sergileyerek istikbal ve istiklalini canı pahasına korumuştur. Ülkemizi kirli hesaplarla, iç karışıklıklarla, terörle, zayıf düşürmeye çalışan karanlık güç odakları ve onların iş birlikçi maşaları amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Milli rüzgârımızı kırmaya, vatanımızı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Kahraman milletimiz dünya durdukça var olacaktır. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyenlere, milletimiz ve silahlı kuvvetlerimiz tek vücut olarak, gerekli cevabı her zaman verecektir.
 
Bu vesileyle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” dedi.
 
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR. HÜSEYİN BAĞ
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Türk milleti; tarih boyunca kahraman atalarının azimle kazandığı zaferlerle şanını tüm dünyaya kanıtlamış bir millettir. Bizler, bu milletin evlatları olmanın gururu ve derin minnet duygusu ile bugünlere refah içinde gelmemize vesile olmuş, adını tarih sayfalarına altın harflerle yazdırmış Türk ordusunu ve aziz şehitlerimizi yâd ederken, geleceğimizin teminatı olan yeni nesillere bu gururu ve minnet duygusunu aktarabilmenin bilinci ile yaşamaktayız.
Zaferlerle bezenmiş şanlı tarihimizin mihenk taşlarından biri olan 30 Ağustos Zaferi; 1919’da türlü zorluklar içinde başlatılan istiklal mücadelesinin devamı olarak, 1922 yılında Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan zaferle taçlanmıştır. 95. yılını kutladığımız ‘Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ adıyla da bilinen Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlanması, Türk milletinin asla bağımsızlığını terk etmeyeceğini ve bu uğurda zor şartlar altında, canları pahasına mücadele verebildiğinin bir kanıtı olarak tarihe geçmiştir. Bundan 95 yıl önce olduğu gibi bugün de Türk milleti; kendisini bu kutlu yürüyüşten alıkoymak isteyen terör örgütlerinin, çeşitli şer odaklarının ve çetelerin hain saldırılarına aldırmadan dayanışma, birlik ve beraberlik iradesinden ödün vermeden, gayretle mücadelesini sürdürmektedir.
Pamukkale Üniversitesi olarak; birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, bu toprakları canları pahasına kazanmış vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayretiyle, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, aklın ve bilimin ışığında, ülke olarak çağdaş medeniyetler seviyesine erişmemizde daima katkı sağlayacak gençler yetiştirmeyi amaçladığımızı bu vesileyle bir kez daha belirtmek isterim.
Pamukkale Üniversitesi Ailesi adına, tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Taarruz’un Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal ve dava arkadaşlarını yâd ederken, canlarıyla bu toprakları biz Türk milletine vatan yapmış aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.
 
TİCARET BORSASI BAŞKANI İBRAHİM TEFENLİLİ
enizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümünde bir kutlama mesajı yayımlayarak milletimizin Zafer Bayramı’nı kutladı.
 
Tefenlili mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
“1922 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan Büyük Taarruz’u bir kez daha gururla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı, tarihi zaferlerle dolu milletimizin dönüm noktalarından biridir. Milletimiz, kazanılan zaferden sonra işgalci kuvvetler topraklarımızdan atılana kadar önemli mücadeleler vermiştir. Askeriyle, kadınıyla, çocuğuyla destan yazan milletimiz, esaret altında yaşamayacağını yedi cihana göstermiştir.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın haklı gururunu yaşadığımız bugünde, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan toprağı için mücadele eden tüm gazilerimizi, şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Bizlere bıraktıkları mirasa sonsuza kadar sahip çıkacağız.”
 
AK PARTİ İL BAŞKANI NECİP FİLİZ
AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.
 
Başkan Filiz mesajında şu ifadelere yer verdi:
“ Mazisi yiğitlik ve başarılarla, karakteri şeref ve şanla dolup taşan necip milletimiz, bundan tam  95 yıl önce kazandığı büyük zaferle bağımsızlığına musallat olan emperyalist mihraklara unutamayacakları büyük bir ders vermiştir.
Kökeni, memleketi, yöresi ve mezhebi ne olursa olsun Türk milletinin tüm fertleri aynı ülkü etrafında buluşmuş ve son yurdumuzun taksim edilmesine asla müsaade etmeyeceklerini göstermişlerdir
Vatan burçlarından ay-yıldızlı bayrağımızın inmemesi için her şeyini feda eden, bu uğurda kendileri yetim kalma pahasına gelecek nesilleri öksüz ve çaresiz bırakmayan atalarımızın göz kamaştırıcı fedakârlıkları her türlü övgü ve takdirin üstündedir.
İçine düşmüş olduğu çok zor bir süreçten, sabırla, azimle, her türlü yokluk ve imkânsızlıklara rağmen inançla, imanla Milli Mücadele’ye giren milletimiz; bütün cephelerden zaferlerle çıkmış ve en son olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük zafere ulaşmıştır
Bu büyük zafer, milletimiz için tarihi boyunca kazanılan pek çok zaferden farklı bir kazanımı ifade etmektedir. Çünkü, “Artık bitti, bir millet ve devlet tarihe gömülüyor” denildiği anda, bütün olumsuz şartlara rağmen, varlığını, birliğini koruduğu, dirliğini ve devletini yeniden kurduğu bir zaferdir bu zafer.
Dünya durdukça devleti ile, yurdu ile, birlik, dirlik ve düzeni ile varolacak olan Milletimiz, tarihinin her döneminde farklı farklı görünümlerle karşısına çıkan, varlığına, bekasına yönelik tehditlere karşı her zaman muhteşem bir cevabı olmuştur. Her zaman, her şart altında da olacaktır.
Elde ettiği hiçbir başarıya lütuf ve bağışlama yoluyla ulaşmamış olan Türk milleti, imrenilecek kararlılık ve sarsılmaz azimle; bağımsızlığına musallat olan mihrakları, her daim tarihin karanlığına geri dönmemek üzere göndermiştir.
Bilinmelidir dün savaş meydanlarında Türk’ün bileğini bükemeyen mihrakların, bugün yerli işbirlikçileriyle mesafe almaya çabalamaları beyhude olduğu kadar sonuçsuz kalmaya da mahkûm olacaktır. Dün olduğu gibi bu gün de Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz Milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idraki olarak, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.
95 yıl önce yaşananlar, bizlere bugünümüzü armağan edenlerin zaferiydi. Bıraktıkları miras, çok az Millete nasip olacak kadar büyük ve onurlu bir sorumluluk. Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız sorumluluk ağır; ancak, bir o kadar da gurur verici. Bu bilinçle her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabını yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz.
Bu vesileyle, Aziz Türk Milletine 30 Ağustos zaferinin büyük mutluluk ve gururunu yaşatan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; Anadolu’yu bize yurt olarak kazandıran ve bırakan bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor; Büyük Türk Milletini ve onun bağrından çıkan kahraman ordumuzu kutluyorum.
 
 
AK PARTİ MERKEZEFENDİ İLÇE BAŞKANI YÜCEL GÜNGÖR
Ak Parti Merkezefendi ilçe Başkanı Yücel Güngör,  30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94’üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Ak Parti Merkezefendi ilçe Başkanı Yücel Güngör,  26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos'ta zaferle taçlandırılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin Türk tarihinin dönüm noktalarından birini teşkil eden şanlı bir zafer olduğunu söyledi.
Başkan Güngör  mesajında şunları söyledi: “Millet olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94. yılında bu büyük destanın coşkusunu ve gururunu bir kez daha yaşıyoruz. Bu zafer, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde işgalci güçlere unutulmayan bir ders vererek Türk Milletinin hiçbir şeklide bağımsızlığından ödün vermeyeceğini; sonsuza kadar var olacağını bütün dünya ya duyurmuştur. Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.Denizlili hemşerilerimin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”
 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner91
banner90

Pamukkale için Yamaç Paraşütü yönergesi...
Pamukkale’de bir turistin ölümüyle sonuçlanan yamaç paraşütü kazası sonrası durdurulan uçuylar yeniden...

Haberi Oku