Gündem:
Öğretmenler Günü kutlu olsun
VALİ HASAN KARAHAN
Bugün; 1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanı verilişinin 89’uncu, bu anlamlı günün 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlanmasının da 36’ncı yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Günümüz dünyasında olduğu gibi; ülkemizin de gelişim, değişim ve kalkınmasını gerçekleştirip gelecekle ilgili hedeflerimize ulaşmada eğitim ve öğretmenin görevi çok büyüktür. Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zaman da bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler yeni nesiller sizlerin eseri olacaktır.” sözünde de ifade ettiği gibi sizler, sadece bugünün değil, geleceğin de mimarlarısınız.
 
Dünyanın en onurlu mesleklerinden biri olan öğretmenlik; emek, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Unutmayalım ki eğitim ordumuzun yüklendiği sorumluluk öylesine önemlidir ki yoğurup şekillendirdiği nesillerin başarı veya başarısızlıklarının yanı sıra ahlaki meziyetler ve zaaflarında da öğretmenlerimizin verdiği eğitimin izleri görülecektir.
 
Atatürk  “Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir.” ifadesiyle öğretmenliğin önemini belirtmiştir. Yüzyıllar öncesinde ise Diyojen, “Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.” Demiştir. Hz. Ali, öğretmenliğin paha biçilmez değerini en kısa ve etkili biçimde, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” diyerek ifade etmektedir.
 
Genç kuşakların okuyan, araştıran, donanımlı, özgüvene sahip, kendi değerlerini unutmadan evrensel değerleri benimseyen ve ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetişmelerindeki çabalarınız her geçen gün daha büyük önem kazanmaktadır. Bu şuurla mesleğine adanmış öğretmenlerimiz var oldukça eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz noktalara kısa sürede ulaşacağımızdan hiçbir şüphe duymuyorum.
 
Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenlerimize gösterdikleri özveri ve emekten dolayı teşekkür ediyoruz.
 
Bu vesileyle, başta Başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü, içtenlikle kutluyor ve aile bireyleriyle birlikte, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.
 
AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ SEMA RAMAZANOĞLU
Sevgili öğretmenlerimizin, ülkemizin doğusundan batısına dört bir yanında nasıl özverili bir şekilde görev yaptıklarını hepimiz görüyor ve biliyoruz. Geleceğimiz addettiğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi uğruna verdikleri emeği ve mücadeleyi her zaman takdir ediyoruz. Çünkü biz “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla insana ve geleceğimiz olan gençlerimize yapılan yatırımı her şeyden değerli görüyoruz. 

Ülkemizin tüm zorluklara rağmen yeniden inşasında ve Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda son yıllardaki gelişiminde kuşkusuz ki öğretmenlerimizin payı yadsınamaz. Türkiye sahip olduğu genç nüfus potansiyelini kullanmak için gençlerine yüksek kalitede bir eğitim vermek mecburiyetindedir. Kaliteli eğitim de kaliteli eğitimcilerle olur. Türkiye’nin önce 2023 sonrasında 2053 ve 2071 hedeflerini gerçekleştirebilmesi; vatansever, bilinçli, donanımlı, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerle ve yine onları yetiştirecek öğretmenlerimizle mümkündür. İyi yetişmiş, fedakâr öğretmenlerimizle yurdumuzun en ücra köyünde dahi gençlerimizi en üst seviyeye taşıyacak, bir başka deyişle geleceğimizi sağlam temellere oturtacak eğitim ortamını yakalayacağımıza inancımız tamdır.

AK Parti Hükümetleri olarak öğretmenlik mesleğinin itibarını yükseltme, destekleme, çalışma şartlarını iyileştirme, öğretmenlerimizi maddi ve manevi olarak toplumumuzda hak ettikleri saygın konuma taşıma noktasında da büyük gayret sarf ediyoruz. Hz. Ali’den mülhem “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” ifadesini gelenek edinen bir milletin temsilcileri olan bizler, öğretmenlerimize verdiğimiz değeri her daim göstermeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle, yurt içinde ve dışında görev yapan öğretmenlerimizin her birinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü içtenlikle tebrik ediyorum. Terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehitlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Görevlerini layıkıyla yerine getirmiş, ülkesine ve milletine hayırlı nesiller yetiştirmiş, bugün emekliliğini yaşayan başta sevgili öğretmenlerim olmak üzere tüm öğretmenlerimize de hayırlı uzun ömürler diliyorum.

AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN TİN
Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, eğitim ve öğretim sisteminin gelişen şartlara uygun olarak her geçen gün daha da milli bir kimlik kazandığını söyledi. Şahin Tin; “Öğretmenlerimiz, eğitim ve öğretim alanında toplumumuzu ilmek ilmek dokuyan fedakâr gönül insanlarıdır” dedi.
 
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Atatürk’e başöğretmenlik unvanının verildiği ve millet mekteplerinin açıldığı gün olan 24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajında eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler gününü tebrik eden Milletvekili Şahin Tin, Öğretmenlere duyulan sevgi ile gösterilen saygı ve hürmetin toplumun vazgeçilmez temel değerlerinden olduğunu ifade etti.
 
 Eğitimin her şeyin başı olduğunu ifade eden Milletvekili Şahin Tin; “Ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve ilerlemesi ancak eğitimli bir nesille mümkündür. Bu anlamda ülkemizin geleceğe başarıyla ilerlemesinde en büyük pay şüphesiz öğretmenlerimize aittir. Ülkeler ister tabii kaynaklar bakımından isterse coğrafi bakımdan hangi alanda gelişmiş olursa olsun şayet eğitim alanında gelişmiş değilse sefaleti yaşamaya mahkûmdurlar. Türkiye her zaman öğretmenlerimiz sayesinde vasıflı ve nitelikli bir topluma sahip olmuştur. Günümüzde her alanda bir kalkınma yaşıyor ve her geçen güç güçleniyorsak bunun ana sebebi şüphesiz eğitimli nesillerimizin varlığıdır. Bu vesileyle bir kez daha ifade etmek isterim ki, eli öpülesi öğretmenlerimize ne yapsak az ya da ne söylesek kifayetsiz kalacaktır. Aziz milletimiz geçmişte olduğu gibi bugünde, yarında öğretmenlerimize sahip çıkacak, onların haklarını kendi hakları gibi korumaya devam edecektir” dedi.
 
 İktidar oldukları ilk günden beri özellikle eğitim alanına büyük yatırımlar yaptıklarını dile getiren Milletvekili Şahin Tin; “Eğitim ortamlarını iyileştirdik. Derslik sayılarını artırdık. Teknoloji sınıfları oluşturduk. Kitapları ücretsiz dağıttık. Yardımcı materyallerin temini konusunda her türlü adımı attık. Devletimizin desteğini öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için seferber ettik. Eğitime ve eğiticiye yapılan yatırımı, devletimizin ilerlemesine güç veren, karşılığı olan en önemli yatırım olarak gördük. Günümüz şartlarının üzerinde donanıma sahip vasıflı nesillerin yetişmesini her zaman önemsedik. İşte bu sebeple nesillerimizi yetiştirecek olan Öğretmenlerimizin kıymeti bizim için tarifsiz bir değerdir. Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı gün vesilesiyle kendilerini eğitime ve öğrencilerine adamış tüm Öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum. Ayrıca emekli öğretmenlerimizi saygıyla, görevi başında şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” dedi.
 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Öğretmenlik mesleğinin kutsiyet arz ettiğini belirten Başkan Osman Zolan, “Öğretmenler, eğittikleri öğrenicileri ile geleceği inşa etme gibi önemli bir görev üstlenmektedir. Öğretmenlik mesleği tarih boyunca en kutsal meslek olarak görülmüş ve her zaman saygıların en büyüğünü hak etmişlerdir" dedi. İlk ayeti ‘Oku’ olan bir dinin mensupları olarak, öğrenmenin ve öğretmenin Türk toplumu için ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Öğretmenler, doğruyu, yanlışı, iyiyi ve kötüyü öğretmenin yanı sıra, öğrenicisinin yeteneklerini de ortaya çıkarır. Bu cihetle öğretmenler toplumları ve medeniyetleri inşa etmişler ve geleceğe yön vermişlerdir” dedi.
 
"Öğretmenler geleceği aydınlatan meşalelerin taşıyıcılarıdırlar" diyen Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: “Ülkemizin muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasında en büyük görev öğretmenlerimize düşüyor. Vatanına, bayrağına, devletine, milletine bağlı ve çağın ötesinde fikirler üreten nesiller yetiştirmek öğretmenlerimizin en asli görevleri olmalıdır. Onların yetiştirdiği nesillerle ülkemiz daha aydınlık bir geleceğe doğru hızla ilerleyecektir.”
 
“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözünü hatırlatan Başkan Zolan, "Öğretmenlerimizin gelecek için yetiştirdiği fidanlar, büyüyerek ve gelişerek ülkemizin kaderini tayin edecektir. Bu vesileyle, millet mekteplerinin açıldığı ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 'Başöğretmenlik' unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutlar, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum" dedi. 
 
PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. HÜSEYİN BAĞ
‘‘Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır.’’ Mustafa Kemal Atatürk
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Verdiği mesajda, bir milletin gelişmesi, çağdaş ve uygar toplumlar seviyesine ulaşabilmesi için öğretmenlere büyük görev düştüğüne değinen Rektör Prof. Dr. Bağ şunları kaydetti:
‘‘24 Kasım 1928 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul ettiği gün, 24 Kasım 1981 tarihinden itibaren ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Bu tarih, milletin geleceği olan nesilleri eğiten, yetiştiren değerli öğretmenlerimizin ne kadar kutsal bir görev icra ettiklerinin herkes tarafından anlaşılması ve anımsanması adına önemli bir tarihtir.
Öğretmenlerimiz, bu kutsal mesleği yerine getirirken, ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm öğrencilerin vatanına ve milletine faydalı bireyler olarak yetişmesinde onları ilmek ilmek dokur gibi titiz ve meşakkatli bir çalışma sergilemektedir. Cumhuriyetimizin kurulduğu ilk yıllardan itibaren ülkemizin kalkınması için sanayi alanında yapılan yeniliklerin yanı sıra eğitim alanında da çalışmalar yapılmış Köy Enstitüleri de bunların bir örneği olarak eğitim fakültelerinin temelini oluşturmuştur.
Öğretmenler, eğitim vermenin yanında yeni nesilleri hayata hazırlayan, aileden sonra örnek alınan şahsiyetlerdendir. Bu nedenledir ki, öğretmen yetiştiren bizler gibi tüm üniversitelere de büyük sorumluluklar düşmektedir.
Bizler Pamukkale Üniversitesi olarak, eğitim-öğretim ve araştırma çalışmalarımızda gösterdiğimiz gayreti aynı şekilde eğitim fakültemizde de çağdaş, ilim irfan sahibi, araştırmacı, çağın gerekliliklerini takip eden, yenilikçi genç öğretmenler yetiştirerek ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza en iyi şekilde eğitim-öğretim almaları gayesi içindeyiz.
Bu vesileyle, en başta aziz milletimizin Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anarken, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yetiştiren tüm öğretmenlerimizin de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım.
 
DENİZLİ TİCARET ODASI BAŞKANI UĞUR ERDOĞAN
Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla mesajında şu görüşlere yer verdi.
 
Ülkelerin ve toplumların en önemli gücü ve en büyük zenginliği, nitelikli, iyi eğitimli, çalışkan bireylerin yetişmesidir. Bu sebeple okullarda verilecek eğitimin kalitesi adına öğretmenlerimiz ve onların üstlendikleri bu kutsal görev çok büyük öneme sahiptir. Bunun en büyük örneği tam bir öğretmen ve eğitimci özelliği taşıyan Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Başöğretmeni Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür.
 
Bu bağlamda ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı büyük fedakârlıklar göstererek yetiştiren, bizleri bu günlere getiren başta Başöğretmen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü yürekten kutluyorum.
 
AK PARTİ İL BAŞKANI NECİP FİLİZ
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakârca, vefakârca ve özverili bir biçimde gayret gösteren öğretmenlerimizin  her türlü takdire fazlasıyla layık olduğunu söyleyen AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Öğretmenlerimizin bu özelliklerinin yanı sıra, milli konularda ki hassasiyetlerini topluma anlatmada gösterdikleri sorumluk  anlayışlarının, 2023 Lider Ülke Türkiye hedefinin gerçekleşmesinde en önemli itici güç olacağını vurguladı.
 
Öğretmenlik mesleğinin, milletlerin geleceğini belirleyen en kutsal ve en yüce meslek olduğunu belirten Başkan Filiz “Öğretmenler günü bir günle ifade edilemez. Hayata hazırlanmamızda öğretmenlerimizin büyük emeği vardır. Onlar, Milletimizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kutsal değerlerini benimseyerek koruyan ve yücelten, bu yönde insan yetiştiren eli öpülesi insanlardır. Onlar bir gün değil, her gün hatırlanmaya layık kişilerdir” dedi
Kültürlü, birikimli, inançlı, azimli, vatansever öğretmenlerimizin bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün en başta gelen teminatı olduğunu ifade eden Başkan Filiz; “ Sizler varoldukça, bu bayrak en yükseklerde dalgalanacak, bu vatan bölünmeyecek, bu millet hiçbir güce boyun eğmeyecektir. Çünkü, bu vatanı, bu milleti koruyacak, kollayacak kuşağı sizler yetiştireceksiniz” dedi.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verilişinin 89’ncu yıldönümünde idrak edilen Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Başkan Filiz mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:
 
İslam’da bu zor mesleğin ilk temsilcisi, şüphesiz ki sevgili peygamberimiz Muhammet Mustafa (S.A.V.)’dir. O’na bu görev ,bizzat Allah tarafından Kur’an-ı Kerim’in Alak suresinin ilk inen ayetlerinde; “ ( Ey Muhammed ) Yaratan Rabbının adıyla oku! ” buyrularak verilmiştir. Sevgili peygamberimizde “ Ben öğretmen olarak gönderildim ”  buyurarak, bu mesleği benimsemiş ve kutsallaştırmıştır.
Yüce Dinimizde; eğitim ve öğretimin işini yüklenen öğretmenlerimize gereken önemi vermiştir. Öğretmenler yapmış oldukları bu kutsal görev karşılığında dünyada ve ahirette Allah’ın rahmetine ve insanların gönüllerine girmişlerdir. Öğretmenlik dünyada gıpta edilecek iki husustan biridir. Sevgili Peygamberimiz bunu şöyle dile getirmektedir.
"Yalnız şu iki kimseye gıbta edilir:
Allah'ın kendisine ihsân ettiği malı hak yolunda harcayıp tüketen kimse;
Allah'ın kendisine verdiği ilimle yerli yerince hükmeden ve onu başkalarına da öğreten kimse.
 
Eğitim ve öğretim işiyle meşgul olmak sadece dünyevi getirisi olan bir görev değildir. Bu görevi yerine getiren insanlar için dünyada kendilerine ilim öğrettikleri insanların yanı sıra, bütün yaratılanlarda kendilerine hayr duada bulunmaktadırlar. Sevgili Peygamberimiz bir hadislerinde bu hususu şöyle dile getirmektedir.
"Allah Teâlâ Hazretleri, melekleri, semâvat ehli, deliğindeki karıncaya,  denizindeki balıklara varıncaya kadar arz ehli, halka hayrı öğretene mağfiret duasında bulunur." Bu sebeple tekrar ifade edelim ki, eğitim ve öğretim işiyle meşgul olanlar kutsal bir görevi de icra ediyor demektir.
 
Hiçbir maddi kıymetle ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenlik; sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde, milletimize hizmet etmenin güzide yollarından birisidir.
Milletimizin hayallerini tarumar ederek geleceğine ipotek koymaya uğraşan ve vatanımızın bağımsızlığına göz diken mihrakların saldırılarının yoğunlaştığı bu süreçte, geleceğimizi inşa edecek öğretmenlerimize, büyük görevler düştüğü tartışılmaz bir gerçektir. İçinde bulunduğumuz ihanet saldırılarını durduracak olan orduların başında da hiç kuşkusuz eğitim ordusu gelmektedir.
Üretmeyen, milli duyguları harekete geçiremeyen, aynı zamanda kendi kendini tekrarla yetinen ve bunun içinde sürekli gerileyen bir milletin bulunduğumuz coğrafyada varlığını sürdürmesi mümkün değildir.
Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerimizin, aziz milletimizin varlığı açısından taşıdığı önem hiçbir şeyle kıyaslanamayacaktır.
Sahip oldukları ilmi ve irfanı, cömertçe ve içtenlikle öğrencilerine aktarmaları, yarınların tablosuna şekil ve renk vermeleri Türk milletinin devamlılığında tayin edici bir etkileri olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.
 
Şurası tartışmasız bir gerçektir ki; yüksek idealleri kafasında taşıyan, belirlediği kutlu hedeflere ulaşmak için çok mücadele veren bir yönetim anlayışının her şeyden önce geleceğin mimarı öğretmenlerini memnun ve mutlu etmesi lazımdır. Bizler de hiç şüphesiz bunun için var gücümüzle çalışmaktayız.
Millet olarak belirlediğimiz amaçlara gidebilmemizin yolu, hızı ve kalitesi; doğal olarak öğretim kadrosunun niteliği ve huzuru ile yakından alakalıdır.
 
Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan, fedakârlığın zirve isimleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzurlu ve saadet dolu yıllar temenni ediyorum.
Fiilen ve hukuken öğretmenlik mesleğini tamamlayarak emeklilik günlerinin içinde bulunan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.
Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Geçtiğimiz günlerde Batman’daki terör saldırısında şehit olan genç öğretmenimiz Şenay Aybüke Yalçın başta olmak üzere Terör saldırıları sonucunda şehitlik mertebesine yükselmiş aziz öğretmenlerimize de Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”
 
AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI YÜCEL GÜNGÖR
Mesajında öğretmenlere seslenen AK Parti Merkezefendi ilçe Başkanı Yücel Güngör “Büyük Önder Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğ’ini kabul etmesinin 89 uncu, bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 37 inci yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakârlık, cefakarlık isteyen saygın mesleklerin başındadır.
Bizlerden geleceği devralacak olan yavrularımızı sevgiyle, eğitimle, öğretimle besleyen öğretmenlerimiz, bir insan yetiştirmenin verdiği mutluluğu mesleklerinin manevi karşılığı olarak değerlendirerek, görevlerin en soylusunu icra ederler. Geleceğimizi, hiç tereddütsüz emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz kendilerine duyulan güvenin mesuliyetini bir ömür boyu taşırlar.
Toplumu kucaklayan, dünyayı algılayan, teknolojiyi kullanırken milletin değerleriyle uyumlu, milletin ruhuyla harmanlanmış; sevgi, şefkat ve merhametle yoğrulmuş, erdemli ve ahlaklı nesil yetiştirmek misyonunuz vardır.
 
Çağı yakalamış, zamanın ruhuna uygun evrensel değerleri ıskalamayan, milli kültürümüzü de özümseyen bir gençlik istiyoruz. Kalkınma yarışında bizlere gurur verecek gençler istiyoruz sizden. Bu kutsal mesleği icra ederken sorumluluğunuzu yerine getireceğinize güvenimiz tamdır.
Yine bugün vesilesiyle ebediyete göç etmiş, başta Gazi Mustafa Kemal  Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyorum. Emekliliğe ayrılmış öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı ömürler, halen görevlerinin başında olan siz öğretmenlerimize de başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner91
banner90

Tin’den Uzay Ajansı yorumu: Rüya gerçek...
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı...

Haberi Oku