Merkezefendi:
banner175
Merkezefendi Belediyesi'nin stratejik plan toplantısı yapıldı
Merkezefendi Belediyesi’nin, ilçeye yönelik beş yıllık projelerinin yer aldığı ve bu süre içerisinde izlenecek yol haritasının açıklandığı ‘2020-2024 Stratejik Plan Toplantısı’ yoğun bir katılımla Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi İlçe Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mahir Akbaba, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Denizli Belediyesi eski Başkanı Ali Marım, muhtarlar, meclis üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Doğan, “Değerli hemşerilerimizin güveni ve desteği ile göreve geldiğimiz tarihten itibaren el ele, omuz omuza Merkezefendimizi daha da yükselteceğimize dair bir söz verdik. Bu toplantımızla, sözümüzü tutmanın gururunu yaşıyoruz. Göreve gelmeden önce ilçemizin her mahallesinde projelerimizi anlattık, Merkezefendi ile iliği hayallerimizi anlattık. Geçen yaklaşık beş ay içerisinde projelerimizin yüzde 20’sini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Fakat yetmez. Çok çalışmamız, Merkezefendi’yi vizyon ilçe yapmamız lazım” diye konuştu.
 
“STRATEJİK PLANIMIZI HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Mayıs ayının sonundan itibaren Merkezefendi İlçesi’ni masaya yatırdıklarını söyledi. Başkan Doğan, “Sadece bizim projelerimiz değil, sadece seçim öncesi vaatlerimiz değil, sizlerden gelecek projelerle, mahallelerimizin ihtiyacına göre belirlenen projelerle, işte bu ortak akılla stratejik planımızı hep birlikte yapmak istiyoruz. Bu amaçla siz değerli hemşerilerimizle, odalarımızla, sendikalarımızla yaklaşık Mayıs ayının sonundan itibaren Merkezefendi ilçemizi masaya yatırdık. Buradan çıkan sonuçlar ve bugün bu salondan çıkan sonuçlarla Merkezefendimizin 2020-2024 yılı yol haritası belirlenecek. Şemikler’den Gümüşler’e, Sevindik’ten Başkarcı’ya, Gerzele’den Yenişehir’e bütün mahallelerimizi kapsayan, 7’den 70’e tüm Merkezefendili hemşirelerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik projelerimizle birlikte stratejik planımızı hep birlikte inşa edeceğiz. Bizler inanıyoruz ki bugün birlikte hayal edeceğiz, yarın birlikte yaşayacağız. Bizler, sizlerle ve ortak akılla güçlüyüz” dedi.
 
“EN ÖNEMLİ PROJEM SEVGİYDİ”
Toplantıdan çıkacak olan fikirlerin çok önemli olduğunu belirten Başkan Doğan, “Dört buçuk aylık süreçte yaptıklarımızı ve 2020-2024 yılları arasında yapacaklarımızı anlattık. Tabi bugün buradan çıkacak projeler, fikirler bizim için çok önemli. Yola çıkarken birçok projemiz vardı. Fakat benim için her zaman artı bir dediğim projem vardı. O da sevgiydi. Bizler Merkezefendi’de sevgiyi, huzuru, barışı, kardeşliği tesis etmek istiyoruz. Sevgi olmadan bu projelerin önemi yok. Gerek mesai arkadaşlarımızla, gerek sizlerle, gerek Merkezefendili hemşerilerimle ilk projem benim için sevgidir. Şimdi söz sırası sizde. Bugün sizlerden çıkacak değerli fikir ve görüşler stratejik planın içine mutlaka alınacaktır. Yola çıkarken ben ve ekip arkadaşlarımın şiarı ortak akıldı. Stratejik planla ilgili ilk toplantımızı yapıyoruz. Devam eden süreçte de, bu ortak akıl çalışmalarını sizlerle birlikte yapmak istiyoruz” diye konuştu.
 


“BU PLANDA MERKEZEFENDİ’NİN GELECEĞİ VAR”
En büyük alkışın Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın hak ettiğini belirten CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Bu toplantıya bir milletvekili olarak katılmaktan öte, Merkezefendi’nin bir sakini olarak katılmış bulunuyorum. Değerli Belediye Başkanımızın ‘ortak akıl ortak gelecek’ anlayışıyla bu stratejik toplantıyı paylaşıma açması, fikirlere önem vererek yol haritasını beraber belirlemesinden dolayı ben en büyük alkışın Belediye Başkanımızın hak ettiğine inanıyorum. Önümüzdeki beş yıllık planda Merkezefendimiz gibi Türkiye’nin 23 ilinden daha büyük nüfusuyla, kültürüyle, canlılığıyla, konut alanlarıyla, lokasyonuyla, iş merkezleriyle çok önem akseden bir alan olduğu ve bu önemli olan bölgede de geleceğimizi beraber planlamamız gerçekten çok büyük önem taşımaktadır. Bugün burada sadece kendi geleceğimizi değil, evlatlarımızın da geleceğini paylaşacağız. Huzurlu bir yaşamın nasıl olması gerektiğini, çağdaş bir yaşamın nasıl olması gerektiğini, medeni bir yaşamın nasıl olması gerektiğini hep birlikte planlayarak, değerli Belediye Başkanımıza bizler de kılavuz olacağız. Bu planda, Merkezefendimizin huzuru vardır, umudu vardır, mutluluğu vardır, geleceği vardır. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın bu stratejik plandan alacağı bilgilerle yarın sabahleyin daha güzel, daha huzurlu Merkezefendi’yi yaratmak amacıyla çalışacağından eminim. Merkezefendi Belediyemiz kültürün merkezi, sosyal yaşamın merkezi, huzurun merkezi, umudun merkezi oluncaya kadar görevimiz devam edecek. Planımızın Denizlimize, Merkezefendimize hayırlar ve uğurlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.
 
“ORTAK PAYDAMIZ MERKEZEFENDİ”
Merkezefendi İlçe Kaymakamı Dr. Adem Uslu, “Ortak paydamız Merkezefendi. Merkezefendi’nin iyiliği, güzelliği, geleceği için burada çok seçkin bir davetli grubun önünde, Merkezefendi’nin 2024 yılına kadar olacak olan 5 yıllık bir dönemde ekonomik kalkınmasıyla, sosyal kalkınmasıyla, kültürel kalkınmasıyla ilgili neler hedefliyoruz, neler hayal ediyoruz? Bunu çok seçkin katılımcılarla birlikte tartışacağız. Merkezefendimiz, herkesin bildiği gibi Denizlimizin yükselen yıldızı. Merkezefendimiz, Denizli’mizin gelişen kısmı, istikbali çok parlak olan, bugünden çok daha parlak olan bir ilçe. Ancak çok iyi planlanması, çok iyi yarının bugünden hazırlanması gerekiyor. Merkezefendi adına övünüyoruz. Eğitimdeki konumumuzdan büyük gurur duyuyoruz. Kıvanç duyuyoruz. LGS’de 565 Türkiye birincisinin 17’sinin Merkezefendi ilçesindeki okullardan çıkarmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Merkezefendi her şeyin en iyisine layık. Bugün burada startı verilmiş olan stratejik plan toplantısında Merkezefendi’nin bütün mahalleleriyle birlikte Merkezefendi’nin kalkınmasını temenni ediyorum. Toplantı öncelikle Merkezefendi İlçemize ve Denizlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
 
“AMACIMIZ MERKEZEFENDİ’DE YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK”
Pamukkale Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan ise, stratejik plan hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Küçükkaplan, “Ortak akıl, ortak gelecek mottosuyla Merkezefendimizin 2020-2024 stratejik plan hazırlama toplantısında bugünkü amacımız, siz değerli paydaşlarımızın fikirlerini geniş bir katılımla almaktır. Stratejik plan, kurumların orta ve uzun vadeli amaçlarını, temel ilke ve politikalarını, hedef önceliklerini, performans ölçütlerini ve izlenecek yöntemleri ile kaynak dağılımlarını içeren planlardır. Bugünkü çıkış noktamız, Merkezefendi’de yaşam kalitesini artırmak olacak. Tüm hemşerilerimizin, tüm paydaşlarımızın 2020-2024 açısından katılımı bizler için önemli. Stratejik plan, canlı bir süreçtir. Bu toplantıyı gerçekleştirmekle iş bitmiyor. Burada ortak akılla üretilecek projeleri uyguladıktan sonra, bu uygulamalarımızı paydaşlarımızla beraber kontrol ederek ulaşmak istediğimiz hedefe en etkin şekilde nasıl geleceğimizi konuşacağız. Belediye Başkanımıza bu planı sahiplenme noktasında yanımızda olduğu için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile katılımcılar arasında soru-cevap gerçekleştirildi. Program sonunda Başkan doğan, önerileri ve fikirleri için katılımcılara teşekkür etti.
 
banner209
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

CHP’de Horzum’dan ‘çatlak’ açıklaması:...
Cumhuriyet Halk Partisi’nde, Merkezefendi Belediye Meclisi’ndeki encümen seçimi sonrası başlayan tartışmalar...

Haberi Oku